مقالات

با طبقه بندی انواع گندم آشنا شوید

[:fa]طبقه بندی انواع گندم[:]

[:fa]

هرکسی که دوبار محوطه­ خانه خود را اصلاح کرده باشد می­داند که کار سختی است تا بفهمد کدام گیاه  کجا می­روید و این فقط مربوط به زیبایی شناسی نیست. اگرچه ممکن است رویای نهایی شما برای استراحت در زیر یک نخل گرمسیری در حیاط پشتی خانه ­تان باشد، اما احتمال این وجود دارد که درخت فقط در اقلیم و نوع خاک خوب عمل نکند. کشاورزان باید این تصمیمات را زمانی که گیاه تنوع دارد اتخاذ کنند. چه نوع گندم از انواع گندم در این زمین خوب عمل می‌کند؟

نگاهی به برخی ملاحظات بیاندازید که کشاورزان زمانی انتخاب می‌کنند که گیاه تنوع دارد.

تعداد زیادی از انواع محصولات در بازار وجود دارد، اما هر کدام از این انواع به یکی از شش نوع گندم تعلق دارند! در مورد یک گندم مثل یک کتابخانه فکر کنید … این کتابخانه از کتاب‌های مختلف از شش نوع مختلف ساخته شده‌است. در حالی که ژانرهای غیر تخیلی و تخیلی ممکن است برخی موضوعات مشابه در برخی از کتاب‌های خود داشته باشند، هر کتاب باید در یک ژانر طبقه‌بندی شود تا به درستی ثبت شود.

انواع گندم بسیار شبیه این سیستم هستند. برخی از انواع گندم نیز ممکن است برای تولید محصولات مشابه بسیار بزرگ باشند، همچنین ممکن است تفاوت‌های زیادی مانند تاریخ‌ها و مکان‌های جغرافیایی داشته باشند.

طبقه بندی انواع گندم

طبقه بندی انواع گندم

زمستان قرمز سخت

زمستان سخت قرمز ریشه های خود را به طور محکم در دشت های بزرگ (تگزاس ، اوکلاهما ، کانزاس ، کلرادو و نبراسکا) کاشته است و کمی در ایالات دیگر نیز پراکنده است. این گندم بسیار متنوع و مناسب برای نان و آرد همه منظوره است.

بهار قرمز سخت

بهار سخت قرمز در درجه اول از ایالت های شمالی (مونتانا ، داکوتای جنوبی ، داکوتای شمالی و مینسوتا) به دست می­آید. گاهی اوقات به عنوان “اشرافی گندم” شناخته می­شود، برای نان های طراحی شده، شیرینی، كروسانت و موارد دیگر بسیار عالی است.

زمستان قرمز نرم

زمستان قرمز نرم بیشتر در شرق رودخانه می سی سی پی یافت می­شود. برای کسانی که کوکی دوست دارند، این گندم برای شماست! این نوع گندم برای کوکی ها، کراکرها و شیرینی ها عالی است!

سفید نرم

ساحل غربی نماینده این نوع گندم است! گندم سفید نرم، اقیانوس آرام شمال غربی (واشنگتن، اورگان و آیداهو) را خانه خود می­نامد. این گندم باعث ایجاد کیک­های لذیذ، شیرینی ها و خلال های خاورمیانه می شود.

سفید سخت

این جدیدترین نوع گندم ایالات متحده است! سفید سخت قلمرو خود را با گندم  زمستان قرمز سخت تقسیم می­کند، اما در مقیاس بسیار کوچکتر رشد می­کند. این نوع گندم برای رشته­های آسیایی نودل  بسیار مناسب است.

دوروم

گندم دوروم برای شما دوستداران ماکارونی در اینجا است! این گیاه عمدتاً در مونتانا و داکوتای شمالی رشد می­کند. این گندم دارای پروتئین بالایی (گلوتن) است که برای ماکارونی عالی است.

انواع مختلف گندم چیست؟

طبقه بندی انواع گندم حتی پیچیده تر از پختن آن می­شود. انواع گندم های امروزی مانند کتابهایی هستند که کتابخانه گندم را تشکیل می­دهند. هر کشاورز باید تصمیم بگیرد که قبل از کاشت کدام کتاب را بررسی کند. بیایید بگوییم کشاورز می­داند که او فقط می­خواهد کتاب های ماجراجویی بخواند. او از رفتن به ژانرهای دیگر خودداری خواهد کرد، اما باید برخی تحقیقات را انجام دهد که کتاب برای خواندن مناسب به نظر می­رسد یا نه. یا شاید یک کشاورز هم کتابهای ماجراجویی و هم عاشقانه را دوست داشته باشد. آنها هر دو در یک قسمت كتابخانه قرار دارند، بنابراین او می­تواند بین بخش ها بررسی كند و عقب­تر را مرور كند، اما در نهایت كتاب هایی كه او بررسی خواهد كرد از این دو ژانر است. بعضی از مناطق جغرافیایی به خوبی برای چندین نوع گندم مناسب هستند، اما کشاورزان باید بدانند که کدام گندم در مزرعه خود به بهترین وجه کار خواهد کرد.

انتخاب های متنوع کشاورزان با انواع متناسب گندم با منطقه رو به رشد آنها محدود است. اما اجازه ندهید این شما را فریب دهد، آنها هنوز هم باید ده ها تنوع انتخاب کنند. اورست انواع مختلفی است که در کانزاس مرکزی کاشته شده است، اما TAM 114 کمی مناسب تر برای تخته تگزاس است. هر دو نوع گندم از نوع زمستان قرمز سخت هستند، اما از نظر جغرافیایی متناسب تر هستند.

کشاورزان همچنین باید در نظر بگیرند که چه ویژگی های گیاهی برای مزارعشان مناسب است. هر نوع استعدادهای مختلفی دارد. برخی در مقاومت در برابر یک بیماری خاص که بر بازده اثر می­گذارد، واقعاً خوب هستند. برخی دیگر بهتر است در خاکهای خاصی کاشته شوند. برخی از آنها برای تولید دانه به باران کمتری احتیاج دارند. هر كشاورزی مجبور است تصمیمی اتخاذ كند كه کدام نوع از گندم برای مزرعه­ اش مناسب است.

[:]